לוח הופעות- בוסתן ספרדי – תיאטרון הבימהבוסתן ספרדי - תיאטרון הבימה
בוסתן ספרדי - תיאטרון הבימה

קרדיט לתמונה: אור דנון

בוסתן ספרדי - תיאטרון הבימה

משך: שעתיים ו-20 דקות, כולל הפסקה

מפיק: תיאטרון הבימהרשימת הופעות

המחזה האגדי שכתב יצחק נבון, נשיאה החמישי של מדינת ישראל, פוליטיקאי, דיפלומט, איש חינוך ורוח, הועלה לראשונה בשנת 1969 בתיאטרון בימות, בבימויו של יוסף מילוא. את ההפקה השנייה של המחזה לקח על עצמו תיאטרון הבימה, שנושא את הלפיד יותר מעשרים שנה – מאז שנת 1998. כיום מדובר בהצגה הוותיקה ביותר שרצה בתיאטרון. יעקב כהן, למשל, ממשיך לגלם את התפקיד של מושון – המספר החוזר אל שכונת ילדותו והמוביל את הצופים בין רחובותיה, טיפוסיה, מסורותיה והדרמות שבה. לצדו מופיעים על הבמה כוכבים כמו גיא זו-ארץ, גלית גיאת ועוד.

אחת המטרות של המחזה בזמנו היתה להעלות את קרנן של עדות המזרח בישראל בתקופה שהתרבות המזרחית דוכאה ולא ניתן לה כמעט ביטוי במיינסטרים הישראלי. כפי שאמר נבון עצמו בראיון לאלי אשד: "היו שם סיפורים ודיאלוגים… ודיבור על העולם, ועל ספרדים ואשכנזים, ונישואין מעורבים, ועל המנהגים של אלה ואלה – כשהמסר היה: 'כשמתחתנים מעורב – הסלטים המעורבים טעימים בסוף'. זאת היתה פריצה, הפעם הראשונה שהעלו על הבמה משהו מתרבות יהודי ספרד".

המחזה בנוי כקולאז' המשלב סיפורים משנות ה-30 של המאה הקודמת בשכונה הספרדית אוהל משה בירושלים לבין שירי קודש וחול, הלקוחים מתוך "ספר הרומנסות" ומ"האנתולוגיה לחזנות ספרדית" מאת המלחין, האתנולוג והזמר יצחק לוי.

 מאת: יצחק נבון
בימוי: צדי צרפתי

שחקנים: רוני דלומי, חני נחמיאס, פיני קידרון, גל גולדשטיין, שחר רז, מתן שביט, יובל שלומוביץ, רותי לנדאו, שפי מרציאנו, מיקי פלג-רוטשטיין, אורי הוכמן, שמוליק כהן, הילה שלו, גל שטרית, רונית אפל, ניל משען, טל מוסרי, אברהם סלקטר, רוברטו פולק, שירן הוברמן,

סרטונים נוספים בקטגוריה

אלף שמשות זוהורות - תיאטרון גשרכפר - תיאטרון גשרמשפט הקופיםבשביל הגאולההמוצר ששינה לי את החיים - מופע יחיד של שירה שבחלבשתי את עצמי הפוךהדרך הקצרה הביתה - תיאטרון מיקרונראה אותך - תיאטרון הסימטהרודף העפיפונים - תיאטרון גשראורטל חייבת למות - תיאטרון הסימטהעד ראיה - תיאטרון הסימטהאל תקרא לי פסטרמה - תיאטרון הסימטההשפעת קרני הגמא על ציפורני החתול - תיאטרון אלפאמחכים לגודו - אנסמבל תמונעהקצ'קעס של בודו - באדאס קאטשקעס -  תיאטרון יידישפילפותחת הסתימות - קומדיה חדשה ומרגשתסנטה קלאוס הוא זבל - le Pre No l est une ordureמלאכת החיים - תיאטרון הבימהגברת לוין אחת ולתמידOne Thing Show - תיאטרון דוואי