לוח הופעות- בלט ירושלים – Amorבלט ירושלים - Amor
בלט ירושלים - Amor
בלט ירושלים - Amor

קרדיט לתמונה: לאוניד חרומצנקו

בלט ירושלים - Amor

משך: שעה ו-10 דקות

על יצירת מופע חדש של קומדיה בתחום הבלט החליטה כוריאוגרפית נדיה טימופייבה הרבה לפני שפרצה מגפת הקורונה. אז היה קשה לתאר לאיזו תקופה סוריאליסטית ניקלע, רחוקה מחיי שגרה, שבה יחולו הגבלות קשות על  חזרות לקראת מופע חדש. הבחירה ביצירה המיוחדת הזאת, בז'אנר הקומדיה, נתנה לכל צוות להקת בלט ירושלים מוטיבציה מיוחדת ועוצמה להתגבר על אי-הוודאות של חיים בתקופת מגפת קורונה.
הקומדיה של לופה דה וגה – מחזאי ספרדי נודע שכתב את יצירותיו  לפני 400 שנה  – משופעת רגישות, תשוקה ושעשועים, ולא איבדה את הרלוונטיות שלה גם בימינו. העלילה משלבת נשף מסכות, פיוט של אהבה וגם שנאה, ערמומיות, פרצי צחוק  וכמובן – סוף טוב.
הבלט החדש מאת נדיה טימופייבה נועד לשמונה רקדנים, כל אחד מהם רקדן סולן בבלט ירושלים, ולכל אחד מהם אישיות מיוחדת ויכולת משחק, המאפשרות לו לגלם בכישרון רב את דמויותיהם של גיבורי מחזהו של לופה דה וגה.
המופע החדש מבוצע בסגנון הבלט העכשווי  – עדיין על קצות האצבעות.

סרטונים נוספים בקטגוריה

מתרגלים אמפתיה מס' 3 - להקת יסמין גודרהמסע המופלא לעולם האגדות - בלט ירושליםME אני - להקת המחול הקיבוציתאגם הברבורים לכל המשפחה - הבלט הישראליאגם הברבורים - הבלט הלאומי של גאורגיה, נינה אנניאשויליDarrabar - להקת הפלמנקו רמנגארשלגיה ושבעת הגמדים - הבלט הישראלידון קישוט - הבלט הישראלילהקת הפלמנקו הישראלית - Luna y Media - מופע מסרט אחרLiving Room - החדר – יצירה חדשה מאת ענבל פינטותיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה בניהולו של ויאצ'סלב גורדייב - מפצח האגוזיםסינדרלה - הבלט הישראלי לכל המשפחה - פסח 2024!ג'יימס תיירי -  Roomתיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה בניהולו של ויאצ'סלב גורדייב - אגם הברבוריםגרופו קורפומרכוס אשלה - Amor y Tangoסרנדה לברבור - הבלט הישראלי