לוח הופעות- ד"ר מיכל יערי – ישראל והפצצה הגרעיניתד

קרדיט לתמונה: תומר אפלבאום

ד"ר מיכל יערי - ישראל והפצצה הגרעינית

משך: שעה וחצי

כשביטחון פוגש דמוקרטיה – ישראל והפצצה הגרעינית
מדוע הציבור הישראלי מסרב בתוקף לקבל אינפורמציה קריטית על נושא הגרעין, על אף שזה לא פוגע בביטחון המדינה? למה בחר בן גוריון בהליכים לא דמוקרטיים כדי לקדם את פרויקט הגרעין? מה היה יחס התקשורת כלפי הגרעין והאם הוא השתנה במהלך השנים?
מרצה ד"ר מיכל יערי חוקרת מדינות המפרץ הערביות. מרצה ופרשנית, אוניברסיטת בן גוריון, האוניברסיטה הפתוחה והאוניברסיטה העברית.

מתוך סדרת ההרצאות: «כשביטחון פוגש דמוקרטיה»  – 4 מפגשים בסדרה.
על סדרה: למי ישראל נותנת עדיפות: לביטחון או לזכויות הדמוקרטיות? מי מכתיב את מדיניות הביטחון של ישראל: הצבא או הדרג המדיני? מדוע מערכת הביטחון הייתה מוגנת במשך שנים רבות מביקורת ציבורית? שאלות אלו ועוד יעמדו במרכזו של קורס מרתק הסוקר את היחסים המורכבים בין ביטחון לדמוקרטיה. 

סרטונים נוספים בקטגוריה

עמית סגל - הרצאהסיציליה אי של שפיותרותם גרוסמן - מי רוצה להכיר את עוזר הבינה המלאכותית המושלם?הכתב העברי ביצירות אמנות - מרצה דאיני עבאדי - אסלאם שלא הכרתם - הרצאה מס' 8סבין יעקובוביץ - פריז תחת הכיבוש הנאצידמבצע ביעור חמץ - מרצה יגאל גרייברדדדעולם בראי הקולנוע: השאיפה לאושר בעידן של משבר, מרצה סבין יעקובוביץעולם בראי הקולנוע - הבהלה לזהב - מרצה דני ינאיעולם בראי הקולנוע: תחיית המורשת האבוריג'ינית באוסטרליה, מרצה רוני ינובסקימשה ויציאת מצרים - מרצה ד