לוח הופעות- ד"ר קרן אור חן: דלאי למה – שלימד אותנו חמלהד

קרדיט לתמונה: דודו כוהן

ד"ר קרן אור חן: דלאי למה – שלימד אותנו חמלה

משך: שעה וחצי

החיים… לא מה שסיפרו לנו – הפסיכולוגיה בשירות היומיום – דלאי למה – שלימד אותנו חמלה
"רצונך להיות מאושר – נהג בחמלה. רצונך שאחרים יהיו מאושרים – נהג בחמלה".  חמלה אמיתית היא כמו אדווה במים, היא עוברת הלאה לילדים, לחברים, לקולגות ולאנשים אקראיים. הדלאי למה טוען שמי שאין לו חמלה עצמית, לא יכול לחמול על האחר. ככל שאדם זכה בילדותו להתנסות מעודדת ומרגיעה מדמויות משמעותיות בחייו, הוא יוכל להפעיל ביתר קלות את רגש החמלה, שיעזור לו לתפקד באופן מיטיב במצבי לחץ וחרדה.
מרצה ד"ר קרן אור חן, מרצה בכירה, אוניברסיטת חיפה, בתחומי הפסיכולוגיה השונים.

מתוך סדרת ההרצאות: «החיים… לא מה שסיפרו לנו – הפסיכולוגיה בשירות היומיום» –  8 מפגשים בסדרה.

על סדרה: החיים לא תמיד מסתדרים כפי שהיינו רוצים. אף על פי שכולנו חופשיים לבחור את המסלול, לרוב אנחנו מטיילים בשבילים שסללו אחרים. זה מדאיג אותנו, לעתים אף מדיר שינה מעינינו. אבל היכן לחפש את אותם ספרי הדרכה, את מתכוני האושר? מדריך קצר ולא מחייב לשמונה שבילים במסע שקוראים לו "חיים".

סרטונים נוספים בקטגוריה

עמית סגל - הרצאהסיציליה אי של שפיותרותם גרוסמן - מי רוצה להכיר את עוזר הבינה המלאכותית המושלם?הכתב העברי ביצירות אמנות - מרצה דאיני עבאדי - אסלאם שלא הכרתם - הרצאה מס' 8סבין יעקובוביץ - פריז תחת הכיבוש הנאצידמבצע ביעור חמץ - מרצה יגאל גרייברדדדעולם בראי הקולנוע: השאיפה לאושר בעידן של משבר, מרצה סבין יעקובוביץעולם בראי הקולנוע - הבהלה לזהב - מרצה דני ינאיעולם בראי הקולנוע: תחיית המורשת האבוריג'ינית באוסטרליה, מרצה רוני ינובסקימשה ויציאת מצרים - מרצה ד