לוח הופעות- ד"ר קרן אור חן: לודוויג ויטגנשטיין – שלימד אותנו לשתוקד

קרדיט לתמונה: דודו כוהן

ד"ר קרן אור חן: לודוויג ויטגנשטיין – שלימד אותנו לשתוק

משך: שעה וחצי

החיים… לא מה שסיפרו לנו – הפסיכולוגיה בשירות היומיום – לודוויג ויטגנשטיין – שלימד אותנו לשתוק
"על מה שעליו לא ניתן לדבר, על אודותיו יש לשתוק". מעבר להבחנה בין מדעי-הטבע לפילוסופיה ולשקט המדעי שויטגנשטיין גוזר בכך על הפילוסופים, ניתן לפרש את המשפט הזה בכמה דרכים. דרך אחת היא הוכחת טענתו שאין מחשבה מחוץ ללוגיקה. דרך אחרת היא דרכם של החוקרים הסבורים שויטגנשטיין לא ניסה להציע תאוריה, אלא אמר שפילוסופיה היא דבר שלא ניתן לדבר עליו כלל, תחום ריק מתוכן ולמעשה אינו תחום כלל, אלא רק אשליה של תחום.
מרצה ד"ר קרן אור חן, מרצה בכירה, אוניברסיטת חיפה, בתחומי הפסיכולוגיה השונים.

מתוך סדרת ההרצאות«החיים… לא מה שסיפרו לנו – הפסיכולוגיה בשירות היומיום» –  8 מפגשים בסדרה.

על סדרה: החיים לא תמיד מסתדרים כפי שהיינו רוצים. אף על פי שכולנו חופשיים לבחור את המסלול, לרוב אנחנו מטיילים בשבילים שסללו אחרים. זה מדאיג אותנו, לעתים אף מדיר שינה מעינינו. אבל היכן לחפש את אותם ספרי הדרכה, את מתכוני האושר? מדריך קצר ולא מחייב לשמונה שבילים במסע שקוראים לו "חיים".

סרטונים נוספים בקטגוריה

הכתב העברי ביצירות אמנות - מרצה דסבין יעקובוביץ - סמלים של רפובליקת צרפת – היסטוריה ותרבותאיני עבאדי - אסלאם שלא הכרתם - הרצאה מס' 7איני עבאדי - אסלאם שלא הכרתם - הרצאה מס' 8איני עבאדי - אסלאם שלא הכרתם - הרצאה מס' 5איני עבאדי - אסלאם שלא הכרתם - הרצאה מס' 6סבין יעקובוביץ  - רקדניות בפריז במאה ה-19 בלרינות וקאן-קאןסבין יעקובוביץ - ילדים קטנים, הגיבורים הקטנים של פריזסבין יעקובוביץ - פריז תחת הכיבוש הנאצידדדהשיחה שבמוזיקה עם טל בן-אורהמוזיקה של מוצרט כביטוי לחיים עם טל בן-אורתרפמבצע ביעור חמץ - מרצה יגאל גרייברדר יוסי חלמיש - אובדן ופרידהדדד