לוח הופעות- ד"ר קרן אור חן: קארל רוג'רס – שלימד אותנו להקשיבד

קרדיט לתמונה: דודו כוהן

ד"ר קרן אור חן: קארל רוג'רס – שלימד אותנו להקשיב

משך: שעה וחצי

החיים… לא מה שסיפרו לנו – הפסיכולוגיה בשירות היומיום – קארל רוג'רס – שלימד אותנו להקשיב
אבי הפסיכולוגיה ההומניסטית. בטיפול פסיכולוגי המטרה המרכזית של המטפל (המקשיב) היא לסייע לבן השיח ולהיטיב עמו. על פי קארל רוג'רס, הקשבה היא כלי קריטי שמעניק ביטחון בכל מערכת יחסים בין-אישית. הקשבה דורשת גם את היכולת שלא לשפוט את הדובר. תנאים אלו מעניקים לדובר ביטחון המאפשר לו להתוודע לחלקים שונים בעצמו, להכיל אותם מחדש ואף להשתנות.
מרצה ד"ר קרן אור חן, מרצה בכירה, אוניברסיטת חיפה, בתחומי הפסיכולוגיה השונים.

מתוך סדרת ההרצאות: «החיים… לא מה שסיפרו לנו – הפסיכולוגיה בשירות היומיום» –  8 מפגשים בסדרה.

על סדרה: החיים לא תמיד מסתדרים כפי שהיינו רוצים. אף על פי שכולנו חופשיים לבחור את המסלול, לרוב אנחנו מטיילים בשבילים שסללו אחרים. זה מדאיג אותנו, לעתים אף מדיר שינה מעינינו. אבל היכן לחפש את אותם ספרי הדרכה, את מתכוני האושר? מדריך קצר ולא מחייב לשמונה שבילים במסע שקוראים לו "חיים".

סרטונים נוספים בקטגוריה

מדד חדדערב ספרות - הפיצוצייה שהשתגעה של יוני להב - תיאטרון הסימטההכתב העברי ביצירות אמנות - מרצה דאיני עבאדי - אסלאם שלא הכרתם - הרצאה מס' 7איני עבאדי - אסלאם שלא הכרתם - הרצאה מס' 8איני עבאדי - אסלאם שלא הכרתם - הרצאה מס' 5איני עבאדי - אסלאם שלא הכרתם - הרצאה מס' 6סבין יעקובוביץ  - רקדניות בפריז במאה ה-19 בלרינות וקאן-קאןסבין יעקובוביץ - ילדים קטנים, הגיבורים הקטנים של פריזסבין יעקובוביץ - פריז תחת הכיבוש הנאצידדדהמוזיקה של מוצרט כביטוי לחיים עם טל בן-אורתרפמבצע ביעור חמץ - מרצה יגאל גרייברדר יוסי חלמיש - אובדן ופרידהדדד