לוח הופעות- האביב הקלאסיהאביב הקלאסי

קרדיט לתמונה: Frances Marshal

האביב הקלאסי

משך: שעה וחצי

מפיק: המשכן לאמנויות הבמה הפיס אשדודרשימת הופעות

תזמורת האופרה הקאמרית אשדוד
קונצרט ברוח אביבית מרעננת
מנצח: ואג פפיאן
סולנית: אליסבטה בלומינה (גרמניה)

בתוכנית:
באך – הסוויטה מס' 3.
מנדלסון – סימפוניה איטלקית מס' 4 .
שוסטקוביץ' – קונצ'רטו מס' 1 לפסנתר, לחצוצרה ולתזמורת.

על הסולנית:
הפסנתרנית אליסבטה בלומינה (Elisaveta Blumina ) היא מולטי טאלנט.
כילדה, בשאיפה לקריירה של פרימה בלרינה, היא למדה לנגן בפסנתר במסורת של היינריך נויהאוס (Heinrich Neuhaus) ובמקביל גם למדה לצייר.
בגיל 12 התקבלה לבית הספר לאמנות של מוזיאון ההרמיטאז' (Eremitage).
מאז היותה ילדה בלומינה קשרה בין טונים וצלילים לצבעים, כאשר היא יוצרת מוזיקה תמיד יש בראשה צבעים, והיא חווה הרמוניות טונאליות או דיסוננסים כצבעים.
בשנת 2022 היא קיבלה הזמנה מקמניץ (Chemnitz) וניהלה פרויקט עם הפילהרמונית על שם רוברט שומאן.
כמו כן 36 תקליטוריה מעידים כעשרות עדים על המוניטין שלה בתור פרשנית בחסד של יצירות מוזיקליות של המאות העשרים והעשרים והאחת.
אליסבטה בלומינה הינה אורחת של כבוד במספר אולמות קונצרטים מן המוכרים והמקצועיים בתבל: קרנגי הול בניו יורק (Carnegie Hall), אלפילהרמוניה והלאיזהאל בהמבורג (Aalborg Symphony Orchestra, (das Philharmonische Staatsorchester Hamburg), הפילהרמונית של ברלין, האודיטוריו נסיונל במדריד, הפילהרמונית של סנט פטרבורג, הגסטיג במינכן, הקונצרטהאוס ברלין, בטהוונהאל בבון, ואולם הקונצרטים הלאומי דבלין. לצד אלו היא גם נוטלת חלק בפסטיבלים בעלי שם: ויירבייר, לוקנהאוס, שלזוויג-הולשטיין ונוספים.

אליסבטה מנגנת בקביעות עם תזמורות ידועות רבות, ביניהן הפילהרמונית של דרזדן, התזמורת הפילהרמונית הממלכתית של המבורג, התזמורת הפילהרמונית של סנט פטרבורג, התזמורת הפילהרמונית המלזיה, התזמורת הסימפונית של אלבורג, התזמורת הקאמרית שטוטגרט (Stuttgarter Kammerorchester), התזמורת הסימפונית של ורשה ((Sinfonia Varsovia, התזמורת הסימפונית של הלה (die Staatskapelle Halle), תזמורת בדבלין ובתזמורת רדיו – ברלין (Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin) וזאת תחת מנצחים בעלי שם עולמי כמו ולדימיר יורובסקי(Vladimir Jurowski), יורי טמירקנוב (Yuri Temirkanov), גבריאל בבסליה (Gabriel Bebeselea) ותומס סנדרלינג (Thomas Sanderling).
צילום:  Frances Marshall

סרטונים נוספים בקטגוריה

אגדה המוזיקלית לברי, בטהובן ופרוקופייב - הסדרה הקלאסית הגדולהגוונים עזים - קונצרט סיום העונה - התזמורת הסימפונית ירושליםקונצרט - דרכי אהבהשלישיית עתר בקונצרט אביבי לפסנתר כינור וצ'לוקסם הצ'לו - אנסמבל פינאלההקאמרטה הישראלית ירושלים - שמע תחינתיהקאמרטה הישראלית ירושלים - היידן והפסנתרהטוב ביותר של הקלאסיקות העולמיות - היצירות המוזיקליות הגדולות ביותרקאווילרה רוסטינה - תזמורת האופרה הקאמריתקונצרט מוזיקה קלאסית בביצוע רביעיית ציוןהקסם הצועני - מקהלת גתיתמונציה לבואנוס איירס - מופע מרתקקלסיקה וטנגותזמורת המהפכה - לנוע בלי לזוז 2024 - פנטזיה מוסיקליתשופן - מאסטרו גיל שוחטמטאור: אלכסנדר מלופייב התזמורת הסימפונית ירושליםהמופע השנתי של תזמורת הפסטיבלים הירושלמיתפרוקופייב, צ'ייקובסקי, לבריגריג וברוקנר  - התזמורת הסימפונית ראשון לציון