לוח הופעות- האנסמבל הקולי הישראלי – איתמר פוגש ארנבהאנסמבל הקולי הישראלי - איתמר פוגש ארנב

קרדיט לתמונה: איור: אורה איל

האנסמבל הקולי הישראלי - איתמר פוגש ארנב

משך: 50 דקות

רכישת כרטיס הכרחית לכל גיל

מומלץ לגילאים 4 – 10

את היצירה הזאת הציגו יוני רכטר ודויד גרוסמן לקהל בשנת 2009, אבל היא כבר הספיקה להפוך לקלאסיקה ישראלית – אופרה לילדים שמשלבת את כל מה שטוב באמנות הישראלית העכשווית לכדי מופע מצחיק, מלמד ורגיש שמעניק לילדים את הכבוד שנדיר שהם יקבלו במקומות אחרים.
איתמר אוהב את כל החיות. רק מחיה אחת הוא מפחד: ארנב. והנה, יום אחד נאלץ הילד להתמודד עם הפחד הכי גדול שלו, להכיר אותו, להתיידד איתו ולעבור ביחד איתו מסע של הכרת האחר. דויד גרוסמן, שכתב את הספר האהוב, מופיע כאורח מיוחד על הבמה בתור המספר, עדי צ'זרה והשחק האהוב אלי גורנשטיין (שגם מביים את המופע) – בתפקידי איתמר והארנב, והזמרים היוצאים מן הכלל של האנסמבל הקולי הישראלי. כולם יהפכו את היצירה הזאת לחוויה מרוממת נפש ובלתי נשכחת הן עבור הילדים והן עבור ההורים.
מבקר המוזיקה של "הארץ" נעם בן זאב כתב כי כדאי לראות את המופע "בעיקר בזכות המוסיקה. דואט הוואלס לסיום, על טבעה של הידידות והאהבה שהתרקמה בין השניים, היפה כל כך, סיכם את הסגנון המוסיקלי שהתגלה לכל אורך היצירה: מוסיקה מורכבת, מלאת יופי, שעוברת בשמיעה ראשונה ומבקשת האזנה נוספת".
ומבקר התיאטרון של הארץ מיכאל הנדלזלץ סיכם את האופרה כך: "מתברר שהסיוט הוא כלל לא סיוט, אם אתה נתקל בו בלי דעות קדומות, ושיכול להיות שהסיוט שלך מפחד ממך יותר ממה שאתה מפחד ממנו. כל זה הומחש בצורה לא דידקטית, יפהפייה ומענגת".

מאת: דויד גרוסמן 
מוסיקה: יוני רכטר
במאי: מיכאל גורביץ'
אורח מיוחד: דויד גרוסמן (מספר) 
זמרי האנסמבל הקולי הישראלי
קרדיט תמונה: מתוך הספר "איתמר פוגש ארנב" מאת דוד גרוסמן, הוצאת עם עובד, איורים: אורה איל.

 

סרטונים נוספים בקטגוריה

יניב המגניב – משימה לגדוליםהאוצר מתחת לגשר - תיאטרון גשראלוף ישראל - סיפורו מעורר ההשראה של אורן סמדג'ה - תיאטרון השעה הישראליאוזו ומוזו מכפר קאקארוזו - תיאטרון השעה הישראלי - הצגה חדשה!פיטר פן - תיאטרון השעה הישראליטרזן ילד הטבע - המחזמר - תיאטרון השעה הישראלירון והעיפרון - הצגה ילדים לחנוכהעידן מעדן - משאלות של כוכביםונטו שואו - Vento showספר הג'ונגל המחזמרפרפר נחמד - תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוערבנעליו - תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוערהמלאך - תיאטרון בית ליסין - פסטיבל ASSITEJכל אחד והמים שלו - תיאטרון הנפש - פסטיבל ASSITEJשלושת המוסקטרים - תיאטרון המדיטק - פסטיבל ASSITEJלהפליג על תפוזים - תיאטרון פיזיו ארט - פסטיבל ASSITEJשומעת אותך - תיאטרון ארצי - פסטיבל ASSITEJהסוד של סבא אפריים - תיאטרון המדיטק - פסטיבל ASSITEJהחלילן מהמלין - תיאטרן ארצי - פסטיבל ASSITEJהמזיענים - תיאטרון דוואי - פסטיבל ASSITEJ