לוח הופעות- התיאטרון העברי – המדריך למטייל בוורשההתיאטרון העברי - המדריך למטייל בוורשה

קרדיט לתמונה: יוסי צבקר

התיאטרון העברי - המדריך למטייל בוורשה

משך: שעה וחצי

מפיק: היכל התרבות ראשון לציוןרשימת הופעות

המדריך למטייל בוורשה – התיאטרון העברי
קומדיה מאת הלל מיטלפונקט ובבימויו
מרגה ויסברג ובנה הצייר יוסף מגיעים לוורשה כדי לתבוע בעלות על בניין גדול בלב העיר, בניין שהיה עד מלחמת העולם בבעלות משפחתה של מרגה.
בין מרגה ובנה מתנהלת מלחמה רבת שנים שתחילתה בימי הילדות המוקדמים של הבן והמשכה במאבקים אין ספור בנושאי: נישואים, גרושים, אמנות, גידול ילדים, כסף, היסטוריה כללית, היסטוריה יהודית והיסטוריה של המשפחה.
בעוד מרגה מגלה מחדש את וורשה (מושא שנאתה ברוב שנותיה) מתוודע יוסף במלון אל בינה, רווקה ישראלית שהגיעה לוורשה כדי להשלים את מפעל חייו של אביה המנוח – תיעוד הקהילות היהודיות בפולין במאתיים השנים האחרונות.
המפגש הרומנטי המסוכסך בין יוסף ובינה, ההתאהבות המחודשת המסוכסכת של מרגה בוורשה, מביאים את מלחמת האם והבן אל קרב ההכרעה.
"מדריך למטייל בוורשה" הוא מחזה על הורים וילדים המתעקשים להשתחרר אלה מאלה, תוך שהם נאחזים בפחד בשימור התלות ההדדית.
המחזה הועלה לראשונה בתיאטרון הבימה בשנת 1999 בכיכובה של ליה קניג והוצג מאות פעמים.

סרטונים נוספים בקטגוריה

אלף שמשות זוהורות - תיאטרון גשרכפר - תיאטרון גשרמשפט הקופיםבשביל הגאולההמוצר ששינה לי את החיים - מופע יחיד של שירה שבחלבשתי את עצמי הפוךהדרך הקצרה הביתה - תיאטרון מיקרונראה אותך - תיאטרון הסימטהרודף העפיפונים - תיאטרון גשראורטל חייבת למות - תיאטרון הסימטהעד ראיה - תיאטרון הסימטהאל תקרא לי פסטרמה - תיאטרון הסימטההשפעת קרני הגמא על ציפורני החתול - תיאטרון אלפאמחכים לגודו - אנסמבל תמונעהקצ'קעס של בודו - באדאס קאטשקעס -  תיאטרון יידישפילפותחת הסתימות - קומדיה חדשה ומרגשתסנטה קלאוס הוא זבל - le Pre No l est une ordureמלאכת החיים - תיאטרון הבימהגברת לוין אחת ולתמידOne Thing Show - תיאטרון דוואי