לוח הופעות- פסטיבל ג'אז בים האדום – שלישיית יותם זילברשטיין מארחים את איתי קריספסטיבל ג'אז בים האדום - שלישיית יותם זילברשטיין מארחים את איתי קריס

קרדיט לתמונה: Flavio Chachar

פסטיבל ג'אז בים האדום - שלישיית יותם זילברשטיין מארחים את איתי קריס

משך: שעה ורבע

הגיטריסט הבינלאומי המוערך במופע לכבוד אלבומו החדש

זילברשטיין הוא אחד הגיטריסטים הטובים ביותר ששמענו. הצליל שלו עטוף בשמש ים-תיכונית שנשמע כמו סטנדרט חדש –  (סטפן גרהם, עורך מגזין Marlbank).

הרומן של יותם זילברשטיין עם הגיטרה החל בגיל עשר, בעיקר סביב אהבתו למוזיקת רוק ומוזיקה ישראלית. בגיל חמש-עשרה שינה כיוון לג'אז והתמקד בכך גם בלימודיו. בצבא שירת בלהקה צבאית, ולאחר מכן נסע ללמוד ב"ניו סקול" בניויורק. עוד בתקופת הלימודים שיתף פעולה עם כוכבי הסצנה כגון ג'יימס מודי, קרטיס פולר, לואיס הייז, בילי טיילור ועוד.

מאז הגיעו לארה"ב הקליט זילברשטיין 8 אלבומים כמוביל, ובכלל זה אלבומו החדש Universos שראה אור ב-2022, בולוקחים חלק הנגנים איתם יופיע בפסטיבל. לצד אלה, השתתף זילברשטיין בהקלטות של קרוב ל-30 אלבומים כ-Sideman והופיע עם ענקי ג'אז כמו בני גולסון, כריסטיאן מקברייד, ג'ורג' קולמן, רוי הרגרוב, דייויד סאנבורן, מרקוס מילר, מונטי אלכסנדר, איבן לינס ורבים נוספים. כמו כן הוא חבר בטריו של הבסיסט הנודע ג'ון פאטיטוצ'י.

במופע אצלנו יארח זיברשטיין את איתי קריס, המלחין ונגן החליל המצליח שפועל אף הוא בניו-יורק מזה שני עשורים, ולוקחחלק פעיל בסצנת המוזיקה הקובנית והלטינית התוססת בעיר.

הנגנים:
יותם זילברשטיין – גיטרות ושירה
ויטור גונסלבס – פסנתר, קלידים ואקורדיון
דניאל דור – תופים
איתי קריס – חליל

 

סרטונים נוספים בקטגוריה

תזמורת הביג בנד חיפה - מארחת את אמני הג'אז מאיטליה במופע קרנבל בוונציהמסיבת ריקודי סווינג - רביעיית דין צורמחווה לבן וובסטר ואוסקר פיטרסוןחמישיית הגאז הישראלית - קול פורטרהג'אז בהרמוניה -  חכה עד עכשיו - דימה גורליק טריו (פולין-ישראל- הונגריה)מופע מחווה לג'ניס ג'ופלין - Jam & Joplin ​ג'אז בקאנטרי גורן גולדשטיין - מועדון הג'אז - תיאטרון הסימטהLady Blues and Rock & Rollג’אז ברזילאי – השמש של ברזילבמחווה לבני גודמן ובילי הולידיי - ג'אז חם 2024ימי הרדיו של שנות ה-30 - ג'אז חם 2024נשות הסווינג של שנות השלושים - ג'אז חם 2024