לוח הופעות- פסטיבל לטינו-אמריקה 2023 – רביעיית החלילן של מתן קליין: לילה ברזילאיפסטיבל לטינו-אמריקה 2023 - רביעיית החלילן של מתן קליין: לילה ברזילאי

קרדיט לתמונה: פטר ויט

פסטיבל לטינו-אמריקה 2023 - רביעיית החלילן של מתן קליין: לילה ברזילאי

משך: שעה ורבע

מפיק: שמים – ארגון, ניהול והפקהרשימת הופעות

המופע "לילה ברזילאי" הוא מפגש מוזיקלי קליל בין הג'אז לבין השפעות ברזילאיות, לאוהבי הג'אז בכלל ולאוהבי הג'אז הברזילאי בפרט.
החלילן והמלחין מתן קליין, בוגר מצטיין של בית הספר "ברקלי" שבבוסטון, שיתף פעולה בשנים האחרונות עם אמנים בינלאומיים כמו בילי צ'יילדס, ג'יובאני הידלגו וויקטור מנדוזה, הקליט והופיע בארה"ב עם מספר הרכבים בהנהגתו וחזר לאחרונה לפעול בישראל נגינת החליל של מתן קליין הפכה לצליל מוכר בסצנת הג'אז הישראלית בשנים האחרונות. לצד עבודה עם אמנים מכל הקצוות והסגנונות. הוא מנגן ומקליט עם אייקונים כגון מיקי גבריאלוב, גרוניך ועוד ביצירות של קליין מורגשת היטב ההליכה על קו דק, החדשנות נוכחת  היטב במבנים, בסימטריה ושבירתה, ובבחירת הרמוניות וקווים מלודיים לא שגרתיים.
ההפתעה מגיעה כששומעים את הקומפוזיציות כמכלול ומגלים שהתמונה הגדולה היא מעטפת הגיונית, מתוחכמת, ומרגשת.
במופע יושק האלבום החדש, The Long Run, וכמו כן ישולבו כמה מיצירותיו של המלחין הברזילאי הרמטו פאסקוואל, שלכבודו יצרה הרביעיה  ב 2020 את המופע "נטו הרמטו" .
"מתן קליין הוא יוצר אקלקטי בעל חושים מלודיים והרמוניים רחבי יריעה המפליג למחוזות לא צפויים…
מאלבומי הג'אז הטובים ביותר ששמעתי ממוסיקאי ישראלי, עשיר, מגוון, שילוב של פשטות ותחכום, מנוגן ברמות הגבוהות ביותר". יוסי חרסונסקי ההרכב שאתו מופיע קליין היווה את הגרעין להקלטת אלבומו Live At the Nashville Jazz Workshop, שבו קליין מבצע לחנים של נגני ההרכב ושל מלחיני על של המוזיקה הברזילאית.

בהשתתפות רביעיית מתן קליין:
מתן קליין חליל
ז'וקה פרפיניאן כלי הקשה (ברזיל/ ישראל)
יוראי אורון בס
טוקי שטרן פסנתר

פסטיבל לטינו-אמריקה 2023 – רביעיית החלילן של מתן קליין: לילה ברזילאי מפת הגעה
02-03-2023 21:30 תל אביב-יפו מוזיאון תל-אביב לאמנות – אולם קאופמן גיטר

סרטונים נוספים בקטגוריה

עכשיו התור לאהבה - מופע מחווה לאריק איינשטייןThe Beat evolution - טרמולובגוף אני מבינה - אמבר רוטשילדאב ובנו – יהושע ויהלי סובול במפגש על ספרות ומוסיקהאייסוליישן בנד - מופע מהסרטיםמארינה מקסימיליאן, מפגש עם הכוריאוגרפית רינת ארוניס והפסנתרקאנטרי לנצחסודות השנסונים עם הזמרת הצרפתייה אורלי סולומוןקרנבל ברזילאיכנסיית השכל ורביעיית מיתריםלילות – דודו זכאי ודורית ראובני במופע משותףשלומי שבן והפסנתרלהקת כנסיית השכלשלמה גרוניך מופע פסנתרThe Jockers - מופע המחווה לג'ו קוקרשליחי הבלוז - מופע המחווה ל ELOגיא ויהל - מופע אקוסטימוזיקת לילה צעירה - זמריית צירופים 2024יהורם גאון - עוד אני פוסע – סיפור חיי - סדרת מופעים חד פעמיתסימני דרך - הגרשונים