לוח הופעות- צוותא – חשמלית ושמה תשוקהצוותא - חשמלית ושמה תשוקה

קרדיט לתמונה: יוסי צבקר

צוותא - חשמלית ושמה תשוקה

משך: שעה וחצי

מפיקים:
תיאטרון חיפהרשימת הופעות
תיאטרון ארצירשימת הופעות

גרסה חדשה ומרעננת למחזה הידוע. גישה שונה מהמקובל, אינטימיות רבה בין השחקנים והקהל, ושיתוף של נגני גאז' חיים ושירת בלוז – מאפיינים את ההצגה החדשה של חשמלית ושמה תשוקה.
המחזה חשמלית ושמה תשוקה שהוצג על בימות התיאטרון בעולם נכנס זמן קצר אחרי הופעתו לפנתיאון של המחזות הטובים ביותר, הקנוניים, שנכתבו ע"י מחזאי אמריקאי. אחרי יוג'ין אוניל ובני דורו, הופעתם המטאורית של טנסי וויליאמס שכתב את המחזה ובמקביל לו ארתור מילר, סימנה קו ברור של ראליזם נברר ופואטי שהצליח לכבוש קהלים רבים בשילוב שהיה בו בין ראליזם נוקב ושירה תאטרונית.
המחזה מהווה את אחת הפסגות של הקלאסיקה החדשה במאה ה20.
טנסי וויליאמס המחזאי הסתתר שנים ארוכות בארון ומפגשו עם החברה בה הוא חי איים עליו תמיד והסעיר את חייו. הוא מת בטרם עת לפני שהחברה בת זמננו פתחה את שעריה לאנשים כמותו, אחת המהפכות החברתיות הגדולות של המאה העשרים.

שחקנים ויוצרים
מאת: טנסי וויליאמס
בימוי: עודד קוטלר
מלחין, שירה וגיטרה: אסי מסקין
גיא קאהן: חצוצרה
נימו אדר: קונטרבס
עיצוב תפאורה ותלבושות: דניאלה מור
עיצוב תאורה: יחיאל אורגל
שחקנים: קרן צור, אביב זמר, ירדן תוסייה כהן, רפי רותם, נועה גולדברג.
 

סרטונים נוספים בקטגוריה

טרומבון נינג'הטרטיף - תיאטרון הקאמרישישי נשיהשפעת קרני הגמא על ציפורני החתול - תיאטרון אלפאאת אותי לא תהרגייידיש מיט א שמייכלהעולם של אתמול - תיאטרון מיקרומטומטם כמו המלט - תיאטרון מיקרושליח פולני - מלנקי מארחחתונה מאוחרת - תיאטרון הבימהחומות של תקווה - על פי רב המכר מאת סטיבן קינג - תיאטרון גשרליא ומרים - דופקות הופעהכל הדרכים וההוא - אנסמבל - תיאטרון הסימטהציפורלה - קלאסה - מופע חדשנוף לים - תיאטרון החאןבבצ'יק - תיאטרון בית ליסיןהשחף - תיאטרון גשראלף שמשות זוהורות - תיאטרון גשררודף העפיפונים - תיאטרון גשרנער האופניים - תיאטרון החאן