לוח הופעות- צוותא – חשמלית ושמה תשוקהצוותא - חשמלית ושמה תשוקה

קרדיט לתמונה: יוסי צבקר

צוותא - חשמלית ושמה תשוקה

משך: שעה וחצי

מפיקים:
תיאטרון חיפהרשימת הופעות
תיאטרון ארצירשימת הופעות

גרסה חדשה ומרעננת למחזה הידוע. גישה שונה מהמקובל, אינטימיות רבה בין השחקנים והקהל, ושיתוף של נגני גאז' חיים ושירת בלוז – מאפיינים את ההצגה החדשה של חשמלית ושמה תשוקה.
המחזה חשמלית ושמה תשוקה שהוצג על בימות התיאטרון בעולם נכנס זמן קצר אחרי הופעתו לפנתיאון של המחזות הטובים ביותר, הקנוניים, שנכתבו ע"י מחזאי אמריקאי. אחרי יוג'ין אוניל ובני דורו, הופעתם המטאורית של טנסי וויליאמס שכתב את המחזה ובמקביל לו ארתור מילר, סימנה קו ברור של ראליזם נברר ופואטי שהצליח לכבוש קהלים רבים בשילוב שהיה בו בין ראליזם נוקב ושירה תאטרונית.
המחזה מהווה את אחת הפסגות של הקלאסיקה החדשה במאה ה20.
טנסי וויליאמס המחזאי הסתתר שנים ארוכות בארון ומפגשו עם החברה בה הוא חי איים עליו תמיד והסעיר את חייו. הוא מת בטרם עת לפני שהחברה בת זמננו פתחה את שעריה לאנשים כמותו, אחת המהפכות החברתיות הגדולות של המאה העשרים.

שחקנים ויוצרים
מאת: טנסי וויליאמס
בימוי: עודד קוטלר
מלחין, שירה וגיטרה: אסי מסקין
גיא קאהן: חצוצרה
נימו אדר: קונטרבס
עיצוב תפאורה ותלבושות: דניאלה מור
עיצוב תאורה: יחיאל אורגל
שחקנים: קרן צור, אביב זמר, ירדן תוסייה כהן, רפי רותם, נועה גולדברג.
 

סרטונים נוספים בקטגוריה

אלף שמשות זוהורות - תיאטרון גשרכפר - תיאטרון גשרמשפט הקופיםבשביל הגאולההמוצר ששינה לי את החיים - מופע יחיד של שירה שבחלבשתי את עצמי הפוךהדרך הקצרה הביתה - תיאטרון מיקרונראה אותך - תיאטרון הסימטהרודף העפיפונים - תיאטרון גשראורטל חייבת למות - תיאטרון הסימטהעד ראיה - תיאטרון הסימטהאל תקרא לי פסטרמה - תיאטרון הסימטההשפעת קרני הגמא על ציפורני החתול - תיאטרון אלפאמחכים לגודו - אנסמבל תמונעהקצ'קעס של בודו - באדאס קאטשקעס -  תיאטרון יידישפילפותחת הסתימות - קומדיה חדשה ומרגשתסנטה קלאוס הוא זבל - le Pre No l est une ordureמלאכת החיים - תיאטרון הבימהגברת לוין אחת ולתמידOne Thing Show - תיאטרון דוואי