לוח הופעות- תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער – רכבות אל החופשתיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער - רכבות אל החופש

קרדיט לתמונה: יוסי צבקר

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער - רכבות אל החופש

משך: שעה

רכישת כרטיס הכרחית לכל גיל

מומלץ לגילאים 9 – 12

מפיק: תיאטרון אורנה פורת לילדים ונועררשימת הופעות

על מנת לא לפגום בחווית הצפייה של ילדיכם, ילדים ופעוטות מתחת לגיל הצפייה לא יורשו להכנס לאולם.

זהו סיפורו יוצא הדופן של ניקולס וינטון – יהודי בריטי שהצליח להוציא 669 ילדים יהודים מצ'כוסלובקיה ערב מלחמת העולם השנייה – ולהעבירם למשפחות אומנה בבריטניה. וינטון, בנקאי וסוכן בורסה שהיה מקורב לחוגים הסוציאליסטים, ביקר בפראג בשנת 1938. כשהתוודע שם למצבם של הפליטים, רובם יהודים, שנמלטו מחבל הסודטים שנפל בידי גרמניה, הוא החליט לארגן את יציאתם של הילדים היהודים מצ'כוסלובקיה. מאמציו ההרואיים נשאו פרי וכעבור חודשים של משא ומתן ותלאות, משלוח הילדים יצא אל הפועל. שמונה רכבות מלאות בילדים יצאו מפראג בזכותו של וינטון לפני פרוץ המלחמה. 

חן גרטי, שכתבה את המחזה וביימה את ההצגה ביחד עם תום חודורוב, החליטה לעסוק בנושא אחרי שראתה את הסרטון הויראלי הלקוח מתוכנית של הבי-בי-סי שאליה הוזמן וינטון בסוף שנות ה-80. ההפתעה שציפתה לו באולפן היתה שכל הקהל באולפן הורכב במלואו מילדים שהוא הצליח כ-40 שנה מוקדם יותר.

העלילה בהצגה מתפתחת דרך עיניו של ילד שפוגש את וינטון בפראג ושדרכו לומד וינטון על הכורח להציל את הילדים היהודים. ההצגה, שמשחזרת באופן מדוקדק את אווירת התקופה דרך התלבושות, התפאורה ועבודת הווידאו, מנגישה את סיפורו של וינטון לילדים בכנות וברצינות.

סרטונים נוספים בקטגוריה

עולמה המופלא של מיני -  תיאטרון הילדים הישראליJaffa Fest - איך ג'ירפה ישנהאבא של עמליה נוסע לאוסטרליה - תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוערסימבה מלך הגו'נגל הצגה חדשה - תיאטרון יפה גבאיאחים סמארטפון - תיאטרון דוואישלושת המוסקטרים - תיאטרון המדיטקילדי בית העץ - תיאטרון המדיטקבת הים הקטנה - תיאטרון המדיטקהסוד של סבא אפרים - תיאטרון המדיטקאריה הספריה - תאטרון המדיטק - הצגת ילדים מוסיקליתחתול במגפיים - תיאטרון המדיטקלאסי - תיאטרון המדיטקפיטר פן - מחזמר מאת תיאטרון אורנה פורת ותיאטרון הקאמריהציפור הכחולה - תיאטרון הקאמריזהבה ושלושת הדובים - תיאטרון אורנה פורתאדיסון - תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוערקוביות של שוקולד - תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוערטביעת האצבע של אייל - תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוערמשלים של נמלים - תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוערמעלה קרחות - תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער