לוח הופעות- תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער – אדיסוןתיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער - אדיסון

קרדיט לתמונה: כפיר בולוטין

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער - אדיסון

משך: שעה

רכישת כרטיס הכרחית לכל גיל

מומלץ לגילאים 8 – 12

מפיק: תיאטרון אורנה פורת לילדים ונועררשימת הופעות

על מנת לא לפגום בחווית הצפייה של ילדיכם, ילדים ופעוטות מתחת לגיל הצפייה לא יורשו להכנס לאולם.

תומס אדיסון, אחד הממציאים הגדולים בכל הזמנים (ואולי הגדול מכולם), מוכר כמי שהמציא את נורת החשמל, את מצלמת הקולנוע ואת המכשיר הראשון שאיפשר הקלטה של צלילים, הפונוגרף. אבל כילד – לפחות במחזה שכתבה צביה הוברמן – הדחף שלו לחקור תופעות בלתי מוסברות ולערוך ניסויים הביא לו בעיקר צרות. הניסויים שלו גרמו לא אחת לתאונות והסבו נזק כספי לאביו, שכעס מאוד על בנו בכל פעם שהיה צריך להוציא את הארנק ולשלם עבור הקלקולים של בנו. אדיסון הקטן סבל גם מדחייה חברתית, ורק אחרי שבזכות אחת מהמצאותיו המשוגעות חברתו ניצלה ממוות למדו בני גילו להעריך אותו.

ההצגה, שביים רועי שגב, זכתה לשבחים נדירים מהמבקרים. "ככל שעלילת ההצגה התקדמה, כך התפעלתי יותר ויותר מהתפאורה, שעוצבה כמעבדה ובכל פעם הפכה לחלל אחר בסיפור: כיתת לימוד בבית הספר, בית מגורים או קרון רכבת. נהניתי לראות את הבנות מהופנטות למתרחש על הבמה, עוקבות אחרי העלילה", כתבה שיר בהר באתר "סלונה". 

המבקר שי בר יעקב חלק ב"ידיעות אחרונות" שבחים גם לבמאי וגם לשחקנים: "הבמאי רועי שגב הצליח להפוך את הטקסט הרגיש להצגה קולחת ונוגעת ללב בזכות משחק מיומן של כל הצוות, הכולל שחקנים מוכשרים כמו אייל שכטר, אמנון וולף, ענת פדרשניידר והילה מצקר הלוי. מעל לכולם בולט נדב לאור המצוין בתפקיד הראשי – הוא בונה דמות אמינה ומרגשת מאד. התוצאה החכמה והסוחפת שייכת לסוג שיכול לגעת בנפש כולם, גדולים וקטנים כאחד".

משתתפים: אייל שכטר/שרון צור, אמנון וולף/גיל וסרמן/עידו יונה ימין, ענת פדרשניידר, נדב לאור/אורי אוריין, הילה מצקר-הלוי,
עמית אפשטיין/אייל קנטוב, אלעד אטרקצ'י/אליאור אמסלם
יוצרים:

מחזה: צביה הוברמן 
בימוי: רועי שגב
תפאורה: זאב לוי 
תלבושות: אביה בש
 מוזיקה: רן בגנו
 
תאורה: אורי מורג
 ייעוץ אפקטים: אורי וייל – ד"ר מולקולה
אבזרים: נרקיס אלבה
 ע' במאי: יעל גולדברג
 

סרטונים נוספים בקטגוריה

והילד הזה הוא אני - תיאטרון ארצי לנוערורדינון ביער הירוק - ההצגה פסח 2024!קריוס ובקטוס - הצגת ילדיםבום פורים - פורים ושיקוייםאיפה גוגו? - רותי תמיר תיאטרון ופנטומימההמסע אל הקסם הגדול בעולם - לירון איש האווירון וללושפו הדב ישראל - הצגה לקטנטניםהאריה הרעמתן והג'ירפה גם - תיאטרון הקיבוץיום הקומדיה דלארט'ה - הצגות ילדים - תיאטרון הסימטהלאסי - תיאטרון המדיטקאיה פלוטופסטיבל אביב להצגות ומופעי ילדים - חנן הגנןספר הג'ונגל המחזמרכיפה אדומה - תיאטרון הילדים הישראלינסיך מצריםהכפר הברזילאי של קוגומלו - פסח 2024כובע קסמים - שעת סיפור - תיאטרון הילדים הישראלי - המקום המושלם לקטנטנים!דובי לא לא - תיאטרון הילדים הישראליD.N.A - מיומנה לכל המשפחה במופע חדש - מופעי פסח 2024קסם של דוד - הדוד חיים