לוח הופעות- תיאטרון הסימטה – טוביה 2018תיאטרון הסימטה - טוביה 2018

קרדיט לתמונה: גיל דור

תיאטרון הסימטה - טוביה 2018

משך: שעה ורבע

מפיק: תיאטרון הסימטהרשימת הופעות

סיפורו הטראגי של טוביה החולב, גיבורו של שלום עליכם, היהודי העני מעיירה קטנה בתחום המושב, שמאבד אט-אט את כל עולמו כאשר הבחירות של בנותיו מתנגשות בזו אחר זו עם עולם המושגים והאמונה שלו, התרחש בסוף המאה ה-19 – תחילת המאה ה-20. זאת על רקע תסיסה מהפכנית ברוסיה הצאית מחד ועל רקע התגברות האנטישמיות מצד השלטונות והסביבה מאידך. המציאות של טוביה החקלאי, שגר במושב בדרומה של ישראל בשנת 2018, שונה לחלוטין כמובן. אבל אם מסתכלים על זה לעומק, האתגרים שהוא מתמודד איתם לא לחלוטין רחוקים מאלה שעמם התמודד טוביה המקורי – ההשראה למחזה שאירית קוסובר כתבה וביימה.

גם לו יש בנות – אמנם לא שבע, אלא רק שלוש, אבל גם הן לא סרות למרותו ובוחרות בדרכים שלאו דווקא מתיישבות עם דרכו. גם הוא נאלץ לנתב את דרכו בין דת לחילוניות, בין אמונה לספקנות. גם הוא, כמו טוביה החולב, מתמודד עם מצב כלכלי קשה ונאלץ לבחור בין ההרגל, העקרונות והאהבה לאדמה שעליה הוא חי לבין כורח המציאות שטופחת על פניו. וגם אשתו גולדה, בדיוק כמו גולדה של טוביה, רוצה חיים קצת יותר טובים – שהוא מתקשה לספק לה.

מחזה מקורי ובימוי: אירית קוסובר
בהשראת הספר "טוביה החולב" \ שלום עליכם

שחקנים : טוביה – איציק דריי, גולדה – אירית סוקי, חווה – אופיר אמסלם, נעמה – שני דרורי, עופרי – שרית אדלשטיין,
יריב – מתיאס נייבלט חימנס, שם טוב – יהודה מעבי, הלנה – אורית עזרייב, מצליח – איתי ולמן, ג'ואי – דיוויד טטרו

יעוץ וליווי אומנותי: אברהם שלום לוי, ארז חסון
יעוץ דרמטורגי: יוספה אבן שושן
מונולוגים יריב: גיל הורביץ, אירית קוסובר גמרו
עיצוב תפאורה: מאי סלע, שמוליק אילוז
עיצוב תאורה: נזאר ח'מרה
צילום סטילס ווידאו: גיל דור
שיר " כנפי רוח" – הרב קוק
לחן: אביגייל עוזיאל עמר
הפקה מוסיקלית: אור מצא
ביצוע: יהודית מנצור
 

סרטונים נוספים בקטגוריה

טרומבון נינג'הטרטיף - תיאטרון הקאמרישישי נשיהשפעת קרני הגמא על ציפורני החתול - תיאטרון אלפאאת אותי לא תהרגייידיש מיט א שמייכלהעולם של אתמול - תיאטרון מיקרומטומטם כמו המלט - תיאטרון מיקרושליח פולני - מלנקי מארחחתונה מאוחרת - תיאטרון הבימהחומות של תקווה - על פי רב המכר מאת סטיבן קינג - תיאטרון גשרליא ומרים - דופקות הופעהכל הדרכים וההוא - אנסמבל - תיאטרון הסימטהציפורלה - קלאסה - מופע חדשנוף לים - תיאטרון החאןבבצ'יק - תיאטרון בית ליסיןהשחף - תיאטרון גשראלף שמשות זוהורות - תיאטרון גשררודף העפיפונים - תיאטרון גשרנער האופניים - תיאטרון החאן