לוח הופעות- תיאטרון הקאמרי – לילה לבןתיאטרון הקאמרי - לילה לבן
תיאטרון הקאמרי - לילה לבן
תיאטרון הקאמרי - לילה לבן
תיאטרון הקאמרי - לילה לבן
תיאטרון הקאמרי - לילה לבן

קרדיט לתמונה: כפיר בולוטין

תיאטרון הקאמרי - לילה לבן

משך: שעה וחצי

מפיק: תיאטרון הקאמרירשימת הופעות

לא תותר כניסת מאחרים

לילה אחד בתחנת משטרה בישראל. אמא שחורה מחפשת את הבן שלה, שנעדר שעות ארוכות. מול חומת הבירוקרטיה, היא מנסה לאסוף פיסות אינפורמציה מתוך שמועות אינטרנטיות, פרופילים, ותיאוריות משטרתיות, שמתחברים לכדי תמונת מצב נוקבת של המציאות בישראל 2020 למי שנולד בצבע הלא נכון.
דעות קדומות, גזענות, ומושגים כמו 'שיטור- יתר' ו'אכיפה סלקטיבית', המוכרים היטב ליוצאי אתיופיה, מתנקזים ללילה לבן שעוברת אישה שחורה שרק רוצה לדעת איפה הילד שלה.

בימוי:תמר קינן
משתתפים: רותי אסרסאי, ישי גולן, יואב לוי / יוסי ירום, אדם קנדה

YNET
"ההצגה חושפת את הגזענות הסמויה של הישראלים, וכולם צריכים לצפות בה.
ההפקה החדשה והטעונה מביאה לתיאטרון הרפרטוארי את מציאות חייהם של יוצאי אתיופיה בישראל. זוהי יצירה מעוררת מחשבה ומשוחקת היטב, שנוגעת בסוגיה בוערת עם שפע של אמפתיה ובלי להתייפייף.

נשים
"הצגה חשובה על יחסה המפלה של החברה הישראלית ליוצאי אתיופיה. היא מציבה בפני הקהל מראה לא מחמיאה של המציאות כפי שחווה אותה מי שנולד ל'צבע הלא נכון'.
רוצו לראות בגלל התכנים הרלוונטיים, התפאורה המינימליסטית ומשחקה העצמתי של רות אסרסאי."

ידיעות אחרונות
"הבמאית תמר קינן בנתה התרחשות בימתית אמינה ומדויקת והוציאה ביצועים אנושיים מאוד מהשחקנים. ביצוע עמוק ורגיש של רות אסרסאי, המעצבת דמות מרגשת ומעוררת הזדהות… דרכה אנו יכולים להבין את עומק הכאב, התסכול ותחושת חוסר האונים של קהילה שלנמה הנאבקת על כבודה האבוד."

גל"צ
"ההצגה משקפת לנו קצת מהמציאות אותה חווים בני ובנות העדה האתיופית בישראל, להזכיר לנו שעוד יש לאן לשאוף."
חדשות הבוקר 12
"לכו לראות את המחזה "לילה לבן". חובה לצפות."

אתר פואנטה
"מחזה כואב ומדויק שנוגע בעצבים החשופים… יצירה תיאטרלית שמשלבת התבוננות עצמית וגם הנאה."
 
GO SHOW
"התפאורה המדויקת של ערן עצמון, תחנת משטרה עייפה עם המתקנים לשתייה, ארגזי הקרטון, הספסלים, הכיעור, העזובה, מודגשים בתאורה של נדב ברנע – מועצמים במוזיקה רוחשת, טורדנית שהלחינה דפנה קינן.
אין רגע דל בבימוי של תמר קינן. רות אסרסאי, היא אחת השחקניות הטובות בארץ. אישה שמשחקת בדם ליבה. האנרגיות שלה בלתי נדלות. פרשנותה את האתיופית המשכילה שקופצת מעל משוכת העדה האתיופית אל הישראלים הלבנים, ואינה פותרת בכך את ההתייחסות לצבע העור שלה, היא מכאיבה ומזכירה לכולנו מי אנחנו באמת.

 

סרטונים נוספים בקטגוריה

טרומבון נינג'הטרטיף - תיאטרון הקאמרישישי נשיהשפעת קרני הגמא על ציפורני החתול - תיאטרון אלפאאת אותי לא תהרגייידיש מיט א שמייכלהעולם של אתמול - תיאטרון מיקרומטומטם כמו המלט - תיאטרון מיקרושליח פולני - מלנקי מארחחתונה מאוחרת - תיאטרון הבימהחומות של תקווה - על פי רב המכר מאת סטיבן קינג - תיאטרון גשרליא ומרים - דופקות הופעהכל הדרכים וההוא - אנסמבל - תיאטרון הסימטהציפורלה - קלאסה - מופע חדשנוף לים - תיאטרון החאןבבצ'יק - תיאטרון בית ליסיןהשחף - תיאטרון גשראלף שמשות זוהורות - תיאטרון גשררודף העפיפונים - תיאטרון גשרנער האופניים - תיאטרון החאן