לוח הופעות- תיאטרון יידישפיל – זכרונותיו של מוטל בן פייסי / פון מאטל פייסע דעם חזנסתיאטרון יידישפיל - זכרונותיו של מוטל בן פייסי / פון מאטל פייסע דעם חזנס

קרדיט לתמונה: יוסי גמזו לטובה

תיאטרון יידישפיל - זכרונותיו של מוטל בן פייסי / פון מאטל פייסע דעם חזנס

משך: שעה וחצי

מפיק: תיאטרון יידישפילרשימת הופעות

 ההצגה בידיש מלווה בתרגום לרוסית ולעברית

מחזה: יוהנתן רוזן, יונתן אסתרקין
עפ"י המחזה של רמי רוזן
בימוי: יונתן אסתרקין
שחקנים: יעקב בודו, יהונתן רוזן

דרמה מוזיקלית מרגשת על פי יצירתו של שלום עליכם
מיר איז גוט — איך בין א יתום!
אמרת יידיש, אמרת "מוטל בן פייסי החזן", יצירתו הקלאסית העל זמנית של שלום בן מנחם נחום רבינוביץ'  [1859-1916], שנודע בשם העט שלום עליכם  אחד מענקי היידיש בכל הזמנים.
 היצירה מגיעה לתיאטרון יידישפיל בעיבוד מוזיקלי חדש וקצבי עם תזמורת כלייזמרים חיה על הבמה. ואחד יענקל'ה בודו הגדול מכולם.
היצירה "מוטל בן-פייסי החזן" היא סיפור ההגירה. מכתריאלבקה שברוסיה עד לניו יורק, ארצות-הברית, ובכך בעצם מציגה את גורלו וסיפורו של העם היהודי בתחילת המאה ה20.
דרך עיניו התמימות של הילד, מוטל, שהתייתם מאביו, אנו למדים על חיי הקהילה, שאיפותיהם ומצבם הכלכלי והלאומי של היהודים במזרח אירופה לקראת תחילת המאה ה-20, ועל דרך הטלטלות שעברה על אלו שהחליטו להגר לאמריקה, כדי למצוא את דרכם בעולם החדש.
סיפורו של נער יהודי, סיפור נוגע ללב. עדין, חכם ומצחיק עד דמעות על מבטו של ילד [ יונתן רוזן] ושל אותו הילד בבגרותו [יענקל'ה בודו], על העולם שאבד..
 

סרטונים נוספים בקטגוריה

חתונה מאוחרת -  תיאטרון הבימהמה שלומנו  - תיאטרון הקאמריחומות של תקווה - על פי רב המכר מאת סטיבן קינג - תיאטרון גשרליא ומרים - דופקות הופעהצעד - תמונות מחיי המין האנושיכל הדרכים וההוא - אנסמבל - תיאטרון הסימטהשמיים וארץ - תיאטרון הסימטהנראה אותך - תיאטרון הסימטהציפורלה - קלאסה - מופע חדשנוף לים - תיאטרון החאןבבצ'יק - תיאטרון בית ליסיןהשחף - תיאטרון גשראלף שמשות זוהורות - תיאטרון גשררודף העפיפונים - תיאטרון גשרנער האופניים - תיאטרון החאןשמו הולך לפניו - תיאטרון הבימהמשפט הקופיםמבצע סבתא - התיאטרון העבריאותלו - תיאטרון מלנקיאדרת - הצגת יחיד