לוח הופעות- תיאטרון ניקו ניתאי- לעוף אל החופש – קומדיה מטורפתתיאטרון ניקו ניתאי- לעוף אל החופש - קומדיה מטורפת

קרדיט לתמונה: דובי ציזיק

תיאטרון ניקו ניתאי- לעוף אל החופש - קומדיה מטורפת

משך: שעה ו-20 דקות

מפיק: תיאטרון ניקו ניתאירשימת הופעות

ב-1/11 בהצגה מיוחדת לציון יום בריאות הנפש העולמי בסיום ההצגה נארח מומחה מתחום בריאות הנפש לשיח מרתק 

האם אפשר לשמור על שפיות כשהעולם מסביב השתגע? או שמא בעולם משוגע המשוגעים הם דווקא השפויים היחידים? עם השאלות האלה מתמודד המחזאי הבולגרי כריסטו בויצ'ב בקומדיה שלו "לעוף אל החופש", שעלילתה מתחילה במנזר שכוח אל בהרי הבלקן. כל העולם שכח מקיומם של דיירי המנזר, קבוצה של אנשים שלכל אחד מהם שברון לב ומחלת נפש משלו. הסיבה – המלחמה שמשתוללת באזור. הם נותרו לבדם בחולשתם, אלא שדווקא הבדידות הזו הופכת באופן מפתיע לעוצמה כשמשלוח של האו"ם נוחת על ראשם.

הקבוצה המוזרה, המצחיקה והאמיצה מחליטה לעשות מעשה: להתחפש לחיילי האו"ם וללכת (או לנסוע, או לעוף) כל הדרך אל הפרלמנט האירופי. תיאטרון קרוב, השוכן בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב, אשר לקח על עצמו את המשימה להביא את אמנות התיאטרון מההיכלות המפוארים על סימטאות הפריפריה החברתית והגאוגרפית, עושה זאת שוב: באמצעות טקסט מקורי ולא מוכר בישראל וקבוצת שחקנים מלאי התלהבות ותשוקה בניצוחו של המנהל האמנותי ניקו ניתאי, נוצר קסם. קומדיה שמצליחה להצחיק ולרגש בעת ובעונה אחת ולהכניס לפרופורציות את מושגי ה"נורמליות" וה"שיגעון".

"כרגיל בהצגות תיאטרון קרוב ניתאי מצליח לגייס קבוצת שחקנים נלהבת מאוד, וכולם ביחד ולחוד מעוררים סימפטיה רבה, גם במידת המאמץ שכל אחד מהם השקיע בעיצוב דמותו, על טירופה הייחודי, וגם במין רוח קבוצתית שעולה לפעמים על גדותיה". (מיכאל הנדלזלץ, "הארץ")

קומדיה מטורפת מאת: כריסטו בויצ'ב
עיבוד, בימוי ושירים: ניקו ניתאי
משתתפים: אופיר דואן, אושר בית הלחמי, עזרא בראון, גל ישראלי, יואב סדובסקי, דליה ריבר, אסף מור.
ייעוץ אמנותי: דורית ניתאי נאמן
 נוסח עברי: סילביה שיז'אן ואלברט כהן,
עיצוב תפאורה: צבי פדלמן
מוסיקה: מוטי פרנסס
תלבושות וציפורים: יערה צדוק
תאורה: אפי אוגד
ביצוע תפאורה: יאיר גרינברג
וידאו: יואב רבן וקובי בכר
 ע. תלבושות: רננה אונא
 ע. במאי: אריאלה ברונשטיין
ניהול הפקה: אריקה לינור קוצ'וק
ניהול טכני: רונן בכר
ניהול הצגה: יואב סדובסקי
לחן "עופו ציפורים": אלכסיי טשייב
צלמים: אהוד לבון, דובי צ'יזיק, גיא יפה

סרטונים נוספים בקטגוריה

אלף שמשות זוהורות - תיאטרון גשרכפר - תיאטרון גשרמשפט הקופיםבשביל הגאולההמוצר ששינה לי את החיים - מופע יחיד של שירה שבחלבשתי את עצמי הפוךהדרך הקצרה הביתה - תיאטרון מיקרונראה אותך - תיאטרון הסימטהרודף העפיפונים - תיאטרון גשראורטל חייבת למות - תיאטרון הסימטהעד ראיה - תיאטרון הסימטהאל תקרא לי פסטרמה - תיאטרון הסימטההשפעת קרני הגמא על ציפורני החתול - תיאטרון אלפאמחכים לגודו - אנסמבל תמונעהקצ'קעס של בודו - באדאס קאטשקעס -  תיאטרון יידישפילפותחת הסתימות - קומדיה חדשה ומרגשתסנטה קלאוס הוא זבל - le Pre No l est une ordureמלאכת החיים - תיאטרון הבימהגברת לוין אחת ולתמידOne Thing Show - תיאטרון דוואי