לוח הופעות- Waggle dance – להקת Gem בבכורה עולמיתWaggle dance - להקת Gem בבכורה עולמית
Waggle dance - להקת Gem בבכורה עולמית
Waggle dance - להקת Gem בבכורה עולמית

קרדיט לתמונה: מאיה אילטוס

Waggle dance - להקת Gem בבכורה עולמית

משך: שעה

אין כניסת מאחרים כלל.
Waggle dance
– הריקוד בו משתמשת הדבורה כדי להסביר לחברותיה בכוורת היכן ממוקמים פרחים, צוף ומקורות מים. מייחסים למדען אלברט איינשטיין את האמרה הבאה: "ביום בו ייעלמו הדבורים, יוותרו לבני האדם רק ארבע שנים לשרוד על פני כדור הארץ” מנקודת מוצא אפוקליפטית זו מתחיל ה”אקו-בלט” של להקת Gem. יגור מנשיקוב והרקדנים המופלאים שלו שבים בערב חדש של מחול ניאו קלאסי עכשווי עם מוסיקה שמימית של מוצרט ומסר של תקווה.
 
יגור מנשיקוב-בוגר האקדמיה על שם וגנובה בסינט פטרסרבורג, רקד כסולן ראשי ב-Polish National Ballet , Zurich Ballet ,Croatian National Theater והבלט הישראלי. זכה לרקוד את מרבית התפקידים המובילים ברפרטואר הקלאסי ולעבוד עם כוריאוגרפים כגון לייטפוט וליאון, פורסיית, שפוק ועוד. החל ליצור ב2016- בסגנון המשלב בין האסתטיקה והקווים של הבלט הקלאסי, לתנועה עכשווית ואורגנית.
בין יצירותיו הן עבודות אבסטרקטיות והן storyballet“ דוגמת ”כנר על הגג ”שנוצר עבור בלט ירושליים.
ב-2018 יסד להקת Gem , המונה 8 רקדנים סולנים מלהקות מוביל בארץ ובעולם . הלהקה העלתה מופעי מחול שונים  (Gems of gem, ג'ירפות,Ashes to ashes ТТ) בסוזן דלל וברחבי הארץ וכן בפסטיבלי מחול ברחבי העולם וזכתה בשבחי הביקורת ובתשואות הקהל.
 
כוריאוגרפיה: יגור מנשיקוב
רקדנים: ניב ארבל, תכלת הר-ים, מירי לפידוס, ג'וי קמין, רוני שפס, ג'ואי איטקן, אליוט רודולף ויגור מנשיקוב
מוסיקה: וולפנג אמדיאוס מוצרט, ולגיר סיגורסון, אלביס פרסטלי.
עיצוב תאורה: אמיר די-קסטרו
עיצוב תלבושות – מעיין פז

 

סרטונים נוספים בקטגוריה

Living Room - החדר – יצירה חדשה מאת ענבל פינטוLuna y Media - מופע מסרט אחר - להקת הפלמנקו הישראליתבעלות - מופעי בכורה - להקת הפלמנקו הישראליתDarrabar - להקת הפלמנקו רמנגארקסטור - Castor - תאטרון מחול אבשלום פולקגרסת הבמאי - להקת המחול הקיבוציתהודיני - הפן האחר בלט בוחן את דמותו של אמן הקסמים והפעלולים אריק וייס, שזכה לתהילה תחת השם הארי הודיניפלמנקולאז' - להקת הפלמנקו הישראליתאגם הברבורים - הבלט הישראליתיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה בניהולו של ויאצ'סלב גורדייב - מפצח האגוזיםסינדרלה - הבלט הישראלי לכל המשפחהתיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה בניהולו של ויאצ'סלב גורדייב - אגם הברבורים